Dokarmianie ptaków

Zima, to taki czas kiedy wszystko zostaje pokryte śniegiem. Wówczas najmniejsi przyjaciele. Tacy, jak ptaki, mogą mieć problemy ze znalezieniem sobie ziaren, które dostarczają im pożywienia. Także owady wówczas chowają się, albo giną. W efekcie czego ptactwo, może mieć ograniczone możliwości zbierania pokarmu. Z pomocą może przyjść wówczas człowiek, zwłaszcza jeśli ma ogród przydomowy. To tam, można umieścić karmik, albo zawiesić specjalne siatki, zawierające w sobie mieszanki i tłuszcze. Takie zapasy, pozwolą chociaż odrobinę nasycić głów. A dla samego właściciela ogródka, okazać się one mogą czymś ciekawym do zaobserwowania.

Regularna dostawa

Kiedy ptaki się już raz przyzwyczają, będą częściej zaglądać w takie miejsce. A niekiedy nawet szukać pożywienia. Może się wtedy okazać, że trzeba im je regularnie dostarczać, tak aby zawsze mogły coś znaleźć dla siebie. To bardzo wdzięczne zwierzęta, a czasem potrafią się upominać o swoje i przylatywać nawet pod same okna, tak aby przypomnieć właścicielowi o swoim istnieniu. Kiedy są syte i jest cieplej, ptaki potrafią także odwdzięczyć się swoim śpiewem. A niektóre gatunki robią to dość niesamowicie, zwłaszcza wiosną.

Usuwanie śniegu

Warto zadbać także o to, aby usuwać nadmiar śniegu, jeśli ten zakryje pokarm. Może to być dla nich trudne do zrobienia, zwłaszcza jeśli na takiej zaspie wytworzy się coś w rodzaju twardej skorupy. Ptaki mają małe nogi, a przez to także mniej siły i mniej możliwości poradzenia sobie z tak dużą przeszkodą. A dodatkowo w czasie ujemnejej temperatury, także nogi mogą im przymarzać do powierzchni takiej zaspy.

Ogród pełen ptaków

Ptaki mają to do siebie, że potem dość regularnie przylatują. A nawet są w stanie żądać pokarmu, tak się zachowują, bo uczą się korzystać z drobrodziejstwa ktogoś, kto postawił dla nich karmnik. A, że udało się w nim znaleźć coś pysznego, szukają tego ponownie. Wiosną, kiedy śnieg stopnieje, a słońce będzie mocniej grzało, z pewnością ptaki pojawią się w nim także i będą uświetniać nasz ogód swoją obecnością.

1 thoughts on “Dokarmianie ptaków

  1. Remik 21 stycznia, 2021 at 4:10 pm

    ptaki warto dokarmiać rozsądnie co by nie uczynić im tym dokamianiem większej szkody niż pożytku dla nich,warto o tym pamiętać

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa