Moda na oczka wodne

Moda na oczka wodne dotyczy nie tylko dużych ogrodów, które znajdują się w pobliżu domków jednorodzinnych. Tam mogą pływać rybki, albo zostać umieszczona fontanna, gdyż szum wody, może nieco uspokajać. A kolorowe rybki, sprawiają że całe oczko nabierze nieco życia.

Zima, jak zabezpieczyć oczko wodne?

Kiedy jest dużo stopni na minusie, już wtedy za późno, gdyż oczka wodne, to mało wody i może zamarznąć spora ich część. A jeśli w środku były ryby, to może z czasem zabraknąć im tlenu. Dlatego, warto wcześniej przygotować się na taką ewentualność, przystosowując odpowiedni pojemnik do tego, żeby mogły w nim rybki przezimować. A kiedy znów nadejdzie wiosna, wówczas ponownie można będzie wpuścić je do oczka wodnego. To samo dotyczy fontanny, która może się zniszczyć pod wpływem morzu, a także braku możliwości przepływu wody, kiedy pojawiają się w niej kryształki lodu. Mnogą one spowodować zatkanie się przewodów i w efekcie uszkodzić, nawet najlepszy sprzęt.

Co można robić w ogrodzie zimą?

Z całą pewnością nie da się uprawiać ogródka, jeśli zima jest sroga, a śnieg zalega w całym ogrodzie. Są co prawda rośliny, które rosną także zimą. Ale zdecydowanie mniej trzeba im poświęcać uwagi, bo większość z nich jest bardzo odporna, na różne warunki. Zimą można w ogrodzie rozpalić ognisko i upiec kiełbaski, które doskonale rozgrzewają, z uwagi na zawartość tłuszczu. Dodatkowo w ogródku można zaczerpnąć nieco świeżego powietrza, zwłaszcza teraz, kiedy nie powinniśmy zbytnio oddalać się od swoich domów. Aby nie ulec zarażeniu i nie zachorować.

Nowoczesne wynalazki

Także zima może być przyjemna w ogrodzie, jeśli się ma w nim odpowiednie wyposażenie. A specjalne urządzenia dogrzewające, nikogo już nie dziwią. Sprawią, że nawet w największym mrozie, może być nam cieplej. A dodatkowo da się dzięki temu spędzić w nim więcej czasu. Zima też ma swoje uroki. Zwłaszcza kiedy biały szron pokrywa drzewa w okolicy. A jeśli chodzi o rośliny, które w nim zimują, także one mogą wyglądać magicznie ozdobione kryształkami lodu.

1 thoughts on “Moda na oczka wodne

  1. Bożena 9 lipca, 2021 at 6:04 pm

    z oczkami wodnymi należy uważać gdyż mogą stać się czasami siedliskiem komarów albo ktoś może tam wpaść gdy jest np zbyt blisko drogi

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa