Zakładamy własny ogródek

roze ogrod na 5
ogród na 5

Czas zorganizować Ogród na 5. Wraz z nadejściem ciepłych dni znów zazieleniły się rabatki oraz przydomowe ogrody. Widząc piękne rośliny rosnące za płotem albo zauważone w mediach społecznościowych, wiele osób nabiera pragnienia na posiadanie własnego kawałka ziemi. Nie wystarczy nabycie nasion i sadzonek, trzeba również iść do sklepu po odpowiednie narzędzia ogrodowe. Ich rodzaje dostosowane są do różnego rodzaju prac, do użytku zarówno przez amatorów jak i długoletnich wyjadaczy.

Zaplanuj prace w ogrodzie

Powinniśmy zdecydować, jaką łopatą przekopiemy ogródek, powinna być lekka oraz łatwa w przechowywaniu. Przydadzą się również grabie, którymi sprzątniemy liście, pozostałe po jesieni oraz taczka do przewozu ziemi, trawy i innych odpadów będących efektem przeprowadzonych prac. Jeśli mamy delikatne dłonie, zaopatrzmy się również w mocne rękawice. Narzędzia ogrodowe ułatwiają oraz przyspieszają pracę, nie zrobią jednak wszystkiego za nas. Najważniejsza jest motywacja – wstać z fotela i zacząć realizować marzenie o pięknej, ukwieconej rabacie lub własnych warzywach. Teraz to my będziemy obiektem zazdrości sąsiadów i przechodniów.

Róża dla piękna i zdrowia

Szlachetny, słodko pachnący kwiat, symbol miłości. Już w starożytności zachwycano się tym kwiatem, podziwiano jego piękno. Stał się nawet symbolem bogini miłości, Afrodyty. Każdy wie, że od razu chodzi o nic innego, jak o różę.
Kwiaty te posadzimy, przede wszystkim ze względy na ich piękno. Kwiaty te dostępne są w różnorodnych formach i kolorach. Nazywane są często “królowymi wśród kwiatów”, ponieważ są one najbardziej pożądane i uwielbiane. Róża dumnie prezentuje się nie tylko, jak ozdoba ogrodu, ale i w dekoracjach ślubnych, eleganckich przyjęć, ale jest także przepięknym wyrazem miłości, jako podarunek dla ukochanej osoby. Będzie wyglądać fantastycznie zarówno w ogrodzie, doniczce, jak i ścięta.

Właściwości zdrowotne róż


Róże, oprócz oczywistych walorów estetycznych, posiadają także wiele zastosowań praktycznych, w tym lecznicze. Już w starożytności odkryto własności lecznicze róż i ich zastosowanie. Dawniej róże były używane przede wszystkim w medycynie, a nie jako ozdoby. Dzika róża ma głównie działanie uspokajające, pomaga w zasypianiu, ale także skutecznie leczy dolegliwości żołądkowe, niweluje objawy reumatyzmu i wzmacnia układ odpornościowy. Posiada jeszcze wiele innych, dobroczynnych właściwości. Dlatego można ją znaleźć w każdej aptece.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*