Schowek na narzędzia

ogrodna5.pl
ogrodna5.pl

Zimą, kiedy nie ma jeszcze zbyt mocnego mrozu, można sobie pomajsterkować. Wówczas jest okazja na to,aby zbudować sobie coś w rodzaju schowka na narzędzia. Ale warto go zabezpieczyć, tak aby był trwały mimo mrozów i deszczy. Są takie nowe, drewniane konstrukcje, ale te sporo mogą kosztować, a nie mając zbytnio pracy w ogrodzie warto się czymś zająć. Robiąc po trochu można przez cały sezon zbudować coś naprawdę ekstra, zwłaszcza że dni są nieco krótsze, a zmrok zapada dość szybko.

Po co taki schowek?

Taki schowek pomaga trzymać wszystkie narzędzia w jednym miejscu, a te będą przydatne wiosną. Dobrze jeśli ogród jest blisko domu, ale kiedy działka jest daleko od miejsca zamieszkania, warto dokładnie przemyśleć strategię zabudowy, gdyż może ona paść łupem niepowołanych gości. A nie straszne im żadne kłódki, zamki, czy inne zabezpieczenia. Gdyż na działkowych ogródkach, zimą nie ma prawie nikogo, albo ilość użytkowników jest mocno ograniczona.

Mały ogródek koło domu

Jeśli jednak ogródek jest blisko domu, w którym w dodatku mieszka się przez cały rok, wtedy nie zawsze konieczne jest budowanie schowka, a narzędzia można trzymać w garażu, albo innym pomieszczeniu gospodarczym. Na przykład ze środkami czystości, gdyż dla metalowych narzędzi to nawet lepsze rozwiązanie, bo niektóre z nich mają tendencję do rdzewienia, a mimo konserwacji, gdy długo leżą narażone na działanie czynników atmosferycznych, bywa że szybko niszczeją.

Miłe wieczory we własnym ogródku

Chociaż zimą, to już nie jest takie przyjemne jak latem, a kiedy mróz trzeba szybko chronić się w domu. To kiedy odpowiednio przygotuje się altankę, taras, albo inne udogodnienia, takie jak ogrzewacze powierza, czy kurtyny cieplne, albo inne rozwiązania techniczne, może być także przyjemnie. Wtedy warto jednak krócej przebywać w takim środowisku i w miarę szybko napić się gorącej herbaty, ale koniecznie już w domu, bo na zewnątrz, to może być niebezpieczne, zwłaszcza dla gardła i skutkować silnym przeziębieniem. Natomiast same spacery, także zimą są jak najbardziej wskazane, także po własnym ogrodzie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*