Rośliny zielone także zimą

Istnieje taki rodzaj roślin, które określane są mianem wiecznie zielonych. Najbardziej popularne wśród nich są skalniaki. Można je więc posadzić raz, a większość z nich doskonale rośnie, a jednocześnie rozrasta się na boki. To właśnie dzięki temu, trzeba od czasu do czasu nieco je ograniczać, sprawić, żeby nabierały właściwego kształtu. Z całą pewnością skalniaki, to takie rośliny, które nadają się na obrzeża ogródka, a także tam, gdzie chcemy mieć zielono przez cały rok.

Odporne na mróz

Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie rośliny są odporne na mróz. W sieci można znaleźć sporo informacji na ten temat. Także w sklepach ogrodniczych, można dowiedzieć się więcej, na tematy związane ze skalniakami. Tam z pewnością personel ma już sporą wiedzę, zwłaszcza jeśli to sklep z tradycjami, a sprzedawcy podzielają pasję do kwiatów. Warto jest dokładnie słuchać takich porad, doświadczenie to coś więcej, niż tylko transakcja sprzedaży. Poza tym, wiedza raz zdobyta, będzie procentować w przyszłości.

Iglaki, to też pomysł

W ogródku, zwłaszcza przydomowym, doskonale chowają się iglaki. Zwłaszcza takie, które wyglądają jak regularna choinka. No i mają one jeszcze jedno, ciekawe zastosowanie. Zimą można ją przystroić, aby była ozdobą świąt. Wszelkiego rodzaju sosny, świerki, czy inne, nowocześniejsze odmiany, wyglądają super. A określane są mianem wiecznie zielonych drzewek. To właśnie zimą są one piękne. I nawet kiedy cały ogród już śpi, przykryty białą kołderką śniegu, jest w nim jednak także zielono. Co nadaje mu nie tylko świątecznego charakteru, ale także ukazuje, że natura mimo że odpoczywa cały czas jest z nami. I jest ona aktywna.

Kurtyna ciepła

Zimą w ogrodzie jest zbyt zimno, aby w nim przesiadywać. A jeśli już chciałoby się napić gorącej herbatki, to efekt jej wypicia na zimnym powietrzu może być zgubny. Wymyślono jednak sposób na ciepłe kurtyny. A ta opcja sprawdzi się na tarasie przy domu. Przed którym można ustawić odpowiednie urządzenia, generujące ciepło. To one sprawiają, że w otoczeni jest przyjemnie, a zimno nie przenika. W takich warunkach można już cieszyć się także zimą, bez ryzyka przeziębienia.

1 thoughts on “Rośliny zielone także zimą

 1. Marlena 18 października, 2021 at 5:27 am

  Klasycznym przykładem są tutaj iglaki (poza modrzewiami), ale nie tylko one zachowują zieleń także w zimie albo Rośliny wiecznie zielone które zachowują zielony kolor przez cały rok. np
  TUJE
  JAŁOWIEC
  BUKSZPAN
  PIERISY
  CIS POSPOLITY

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa