Piękne rabaty kwiatowe

Piękne kwiaty, to jest coś co można znaleźć w niemalże każdym ogrodzie. W którym planowane jest zagospodarowanie przestrzeni, w taki sposób, że będzie możliwe spędzanie tam wolnego czasu. Wśród drzew i krzewów, zwłaszcza w dość dużym ogrodzie, powinny znaleźć się także rozmaite rabaty kwiatowe.

Planowanie ogródka kwiatowego

Jak dobrze rozplanować piękny ogród kwiatowy? Najlepiej zrobić to jeszcze przed przystąpieniem do pracy można w tym celu użyć kartki papieru i ołówka albo na przykład darmowego programu graficznego specjalnie przygotowanego z myślą o o projektowaniu ogrodów.

Zanim przystąpimy do pracę warto jest się dokładnie zastanowić nad tym, czy ogród będzie tylko kwiatowy. Czy mają się w nim znajdować tereny zielone na przykład obsiany trawą, albo czy zamierzamy uprawiać inne rośliny na przykład jadalne warzywa. Planując poszczególne rabaty warto dowiedzieć się czy o której z roślin nie powinno być uprawiane obok siebie tak aby jedna drugiej nie zniszczył.

Jak rysować?

Należę namalować odpowiedni kształt na kartce papieru w zależności od tego jaki mamy ogród. Może to być kwadrat wokół domu albo mały prostokąt jednak warto aby zajmował on całą kartkę tak łatwo było podzielić poszczególne sektory.

Piękne kwiaty już na wiosnę

Stworzenie sobie takiego planu działania niczym mapy będzie bardzo pomocne przy planowaniu poszczególnych prac zwłaszcza jeśli już tej jesieni chcemy posadzić niektóre rośliny cebulowe gadasz Niektóre gatunki są odporne na mrozy dzięki pracy we wrześniu, w październiku lub listopadzie będziemy mogli cieszyć się pięknymi kwiatami już wiosną przyszłego roku.

Dobrze jest także kierować się zasadą, że niższe kwiaty bliżej ścieżek, a wysokie pod płotem, jeśli takowy jest. Jeśli nie, to jakby w głębi ogrodu, no chyba, że mamy inną koncepcję, albo w ogrodzie są też drzewa. Bywa, że to co za pierwszym razem zaplanujemy i wykonamy, potem okazać się może mało praktyczne, ale z pewnością można potem będzie na przykład w przyszłym roku rośliny i kwiaty odpowiednio przesadzić.

One thought on “Piękne rabaty kwiatowe

  1. Patryk 5 października, 2021 at 5:32 am

    Ogródek bez kwiatów był by troche nudny .Kwiaty sprawiają że żyje, jest radosny, pachnący i kolorowy.

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa