Nie rezygnuj z ogrodu zimą. Poznaj magię ogrodu zimowego

Nierzadko na przełomie października i listopada życie w naszym ogrodzie zamiera, a my ponownie wracamy do niego wiosną. Rozwiązaniem, które umożliwia cieszenie się tym miejscem przez cały rok może być ogród zimowy. Zobacz, jak możesz cieszyć się ogródkiem bez względu na pogodę.

Ogrody zimowe mogą mieć różną postać. Począwszy od zadaszenia tarasów po pełną izolację termiczną, możesz spędzać czas na świeżym powietrzu przez cały rok. Jednocześnie możesz ochronić przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych meble oraz rośliny. Sprawdź, jak może wyglądać Twój ogród zimowy.

Magia ogrodów zimowych – jak możesz zagospodarować swój ogródek?

Istnieją różne sposoby na ciekawe ogrody zimowe: zadaszenia tarasów, pergole, rolety – możesz wygospodarować własną przestrzeń zarówno tuż przy elewacji budynku, jak i po środku ogrodu. Magia ogrodów zimowych jest niepowtarzalna bez względu na styl, jaki wybierzesz. Niektórym w ogrodach zimowych wystarczy zadaszenie, które będzie ochroną, kiedy wystąpią silne opady deszczu bądź śniegu. Dla innych idealna będzie minimalistyczna pergola, która osłoni taras i sprawi, że warunki atmosferyczne nie będą tak uciążliwe, a hałas spowodowany wiatrem czy odgłosami z sąsiedztwa zmniejszony. Jeszcze inni wybiorą zaawansowaną konstrukcję pełnoprawnego ogrodu zimowego, który także zimą utrzyma izolację termiczną i zapewni komfort nawet w mroźne dni. Podstawą są oczywiście zadaszenia, zadaszenia tarasów oraz pergoli. Trudno o jakościowy ogród zimowy, jeśli nic nie chroni przed przenikaniem deszczu. Pergole, rolety to jednak nie wszystko. Jak zadbać o ciepło zimą?

Ciepło ogrodów zimowych – jak o nie zadbać?

Podstawą ciepłych ogrodów zimowych jest izolacja. Dach oraz pozostała część pergoli musi zostać wykonana z najwyższej jakości materiałów. Nie jest trudnym zadaniem zamontować zwykłe rolety i wykładać spore kwoty na koszty ogrzewania. Sztuką jest odpowiednia izolacja, która pozwala utrzymać temperaturę wewnątrz, jednocześnie zmniejszając koszty ogrzewania. Konstrukcja musi być zatem szczelna, aby do wnętrza nie przedostawał się chłód. Nowoczesne ogrody zimowe wykorzystują chociażby wypełnione pianką wtryskiwaną pod dużym ciśnieniem lamele, a także innowacyjne, energooszczędne rolety, sterowane za pomocą pilota. Takie rozwiązanie nie tylko chroni skutecznie przed deszczem czy śniegiem, ale sprawia, że część tarasu zmienia się w dodatkową przestrzeń Twojego domu. Wymiary konstrukcji są oczywiście dopasowane do możliwości i warunków klienta, jednak wizja pomieszczenia, z którego możesz korzystać przez cały rok z pewnością jest kusząca dla każdego, kto posiada przydomowy ogród. Pamiętaj tylko, żeby korzystać z jakościowych produktów, a do montażu zaangażować specjalistów od ogrodów zimowych.

Ostateczny efekt mogą zwieńczyć szklane dachy. Aluminiowe lamele i efektowne rolety tworzą z ogrodu zimowego element nowoczesnej architektury ogrodowej. Same lamele chronią szklane dachy przed obciążeniem, gwarantując nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo.

Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa