Są już nowoczesne traktorki ogrodowe z napędem elektrycznym zamiast spalinowego

Traktorek ogrodowy z napędem elektrycznym zamiast spalinowego wpisuje się w tę szerszą koncepcję powiązaną ze sprzętami ogrodowymi. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją już nożyce elektryczne akumulatorowe i kosiarki akumulatorowe, które działają znacznie ciszej od wersji zasilanych za pomocą benzyny, która z roku na rok staje się droższą.

Czy traktorek elektryczny się sprawdza?

Nie od dziś pewne jest to, że pojemność akumulatorów do sprzętów ogrodowych rośnie, a masa tych akumulatorów niekiedy nawet maleje. Tego typu zmiany dostrzegalnymi są też w światowej motoryzacji. Mowa tu dokładnie o tym, że samochodów elektrycznych przybywa, stylistycznie stają się ładniejszymi, a ich zasięg rośnie. Dlatego pojawiły się też traktorki elektryczne zasilane z akumulatora.

Tego typu sprzęty nie zużywają benzyny, której cena podskakuje z roku na rok i co najistotniejsze są opcją znacznie cichszą. Wiele znaczy też i to, że to nie tylko sam napęd elektryczny, ale też i mniej rozwiązań czysto mechanicznych, czyli zamiast jakichś pasków klinowych i bloczków kolejny silnik elektryczny i siłownik, który jest pod względem konstrukcyjnym opcją prostszą. Dlatego pewna część ludzi eksploatujących maszyny ogrodnicze pokocha te konkretne traktorki.

Problem związany z czasem pracy i ładowaniem

W czasach obecnych akumulatorowy traktorek ogrodowy, czyli też kosiarka do sporego ogrodu obala stereotypy i to w sposób dość smaczny. Mowa tu nie tylko o czasie pracy na jednym ładowaniu, ale też i o tym, że ładowanie akumulatora za pomocą szybkiej ładowarki jest bajecznie proste. Istotna zaleta tkwi też i w tym uproszczeniu mechaniki, czyli nie ma wymian oleju w silniki i w skrzyni biegów i nie trzeba się martwić tym, że jakiś ważny układ ulegnie uszkodzeniu.

Dlatego też jedyną wadą sprzętów tego rodzaju jest ich wartość, ale szybko się zaczynają zwracać w sensie finansowym. Bardzo wiele znaczy też i to, że akumulatorowy traktorek ogrodowy to też i możliwość szybkiego naładowania akumulatora za pomocą tej szybkiej ładowarki, czyli jest to ładowanie, które w praktyce potrwa jakieś piętnaście lub dwadzieścia minut, a potem można wracać do pracy.

Obawy ludzi związane z akumulatorami

Akumulatorowy traktorek ogrodowy to też obawy dotyczące samego akumulatora, a konkretniej tego, że taki akumulator uszkodzony mechanicznie może zacząć się palić i to sam z siebie. Taka nieprzyjemna przygoda może mieć miejsce, ale traktorki z silnikami spalinowymi to też opcja ryzykowna.

Niektórzy uzupełniający paliwo w zbiorniku przekonali się o niebezpieczeństwie, jeśli dolewali paliwa i jednocześnie palili papierosa, czyli ryzyko istnieje w przypadku wielu typów tych maszyn i o wiele częściej dotyczy ono zespołów tnących, czyli noży, które mogą natrafić na konar lub na.

Ryzyko to także w przypadku akumulatorowych traktorków ogrodowych jest znacznym, bo te maszyny szybciej wkręcają się na obroty i dlatego szybciej działają z tą wyższą mocą, ale należycie eksploatowane przynoszą bardzo wiele oszczędności, bo napęd oparty na akumulatorze to mniejsze koszty powiązane z eksploatacją.

Artykuł powstał we współpracy z cubcadet.pl

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa