Dom dla pszczół

Pszczoły są na wyginięciu, ale nie każdy wie, że im mało do szczęścia potrzeba. Tam gdzie kwiaty, tam też i pszczoły, a jeśli ma się także drzewa owocowe, to one są niezbędna, aby były potem owoce.

Własna pasieka

Ule, to takie domki, w którym osiedlają się pszczoły, aby zanieść tam zebrany nektar z kwiatów. Dzięki niemu powstają potem pyszne miody. A z nich inne smakowite słodkości. Miody mają właściwości lecznicze, są więc bardzo poszukiwane, a także dostarczają mnóstwa radości, z samego ich spożywania.

Czy pszczoły są groźne

Wbrew pozorom, mało są one groźne, bo ich ukąszenie wiąże się z utratą przez nie życia. Więc o ile osa może ukąsić wiele razy, a jej jad jest dużo groźniejszy. To pszczoła atakuje naprawdę w ostateczności, a pozostawienie żądła w ofierze wiąże się z jej rychłą śmiercią. Bo wraz z żądłem pszczoły tracą także część swojego odwłoka.

2 thoughts on “Dom dla pszczół

  1. walery 20 marca, 2021 at 6:00 am

    w moim ogródku nie mam domku dla pszczół bo ich się boje ale uważam że takie domki są przydatne i zostawiam to specjalistom którzy wiedzą jak o to dbać

  2. ernest 25 marca, 2021 at 4:13 pm

    dom dla pszczół? niezły pomysł,warto je przyciągać gdyż są to bardzo pożyteczne owady,no chyba jak kto jest uczulony to lepiej nie

Dodaj komentarz

Identyfikator *
E-mail *
Witryna internetowa